Options d'inscription

Анотація
навчальної дисципліни
«Гідравліка, гідро- і пневмоприводи»

 

   Навчальна дисципліна «Гідравліка, гідро- і пневмоприводи» є нормативною і входить до циклу професійної підготовки фахівців за спеціальністю «Автомобільний транспорт», дає можливість майбутнім фахівцям отримати необхідні знання фізичних властивостей рідин, основних законів гідравліки та конструкції гідравлічних, пневматичних машин та приводів, умінь застосовувати отримані знання під час експлуатації та проектування гідравлічних та пневматичних приводів, навиків в питаннях експлуатації та проектування гідравлічної системи машин.

   Науковий напрямок дисципліни базується на сутності  основних законів та явищ гідростатики і гідродинаміки рідин, призначення, конструкції та проектування гідравлічних та пневматичних апаратів та приводів.

   Структура курсу передбачає розгляд основних фізичних властивостей рідини і газу: густина, стисливість, розширення, плинність, в'язкість, поняття про ідеальну і реальну рідину. Поняття про гідростатичний тиск. Властивості гідростатичного тиску. Основне рівняння гідростатики. Види гідростатичного тиску. Вільна поверхня, поверхня рівного тиску, п’єзометрична поверхня, площина порівняння. Прилади  для вимірювання тиску. Сила тиску на плоску поверхню. Закон Паскаля. Гідравлічний прес. Сила тиску на криволінійну (циліндричну) поверхню. Плавання тіл (закон Архімеда).

Предмет динаміки рідин і газів. Види руху рідин і газів. Параметри і гідравлічні елементи живого перерізу потоку. Рівняння нерозривності для потоку рідини. Рівняння Бернуллі для ідеальної та реальної рідини і його геометричний, механічний і фізичний зміст. Умови і техніка використання рівняння Бернуллі.

Класифікація, схеми, принципи дії, параметри. Формули Ейлера і Жуковського для визначення напору динамічних гідромашин. Відцентрові насоси. Конструкція, закони подібності, характеристики, паралельна і послідовна робота, визначення і регулювання режимів роботи.

Області застосування, класифікація, принципи дії, робоче середовище. Загальні характеристики руху стиснутого повітря у повітропроводах. Рівняння швидкості руху повітря в пневмо лініях і його масової витрати. Визначення пропускної здатності повітропроводів, часу наповнення і спорожнення пневматичних камер.

   Мета навчальної дисципліни: вивчення студентами законів рівноваги й руху рідин і газів, силової взаємодії потоків рідин і газів з обмежуючими їхніми поверхнями, принципу дії гідромашин і гідроапаратури, систем гідро- та пневмоприводів а також методів використання гідро обладнання в практичної діяльності.

   Завдання навчальної дисципліни: придбання студентами навичок у рішенні конкретних інженерних завдань по проектуванню, використанню гідравлічних і пневматичних приладів та систем.

   У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен

знати:

закони рівноваги й руху рідин і газів, силової взаємодії потоків рідин і газів з обмежуючими їх поверхнями; принцип дії гідромашин і гідроапаратури, методи проектування і розрахунку гідравлічних систем;

основні залежності для гідравлічних розрахунків ємностей, трубопроводів і гідроапаратів;

будову і принцип дії найбільш поширеного гідравлічного та пневматичного обладнання - гідравлічних насосів і двигунів, гідро - та пневматичних апаратів, гідродинамічних передач, пневматичних та гідравлічних приводів, загальні вимоги техніки безпеки при їх експлуатації.

 вміти:

застосовувати закони рівноваги й руху рідин і газів, силової взаємодії потоків рідин і газів з обмежуючими їхніми поверхнями, методи проектування і розрахунку гідравлічних систем для рішення прикладних задач;

аналізувати і розв’язувати задачі, що передбачають визначення тиску і сил тиску на елементи ємностей, трубопроводів і гідроапаратів, на які діє рідина;

визначати напір в трубопроводах і їх діаметри, пропускну здатність отворів і насадок в умовах усталеного і неусталеного рухів;

читати і складати гідравлічні та пневматичні схеми приводів, виконувати розрахунки по підбору їх елементів, вимірювати тиск, витрату робочої рідини і потужність гідравлічних та пневматичних машин, проводити монтаж і регулювання найпростіших гідравлічних та пневматичних приводів з застосуванням норм і правил техніки безпеки, застосовувати набуті знання в реальних умовах виробництва.

 

   


1-й семестр: Non
2-й семестр: Non
Les visiteurs anonymes ne peuvent pas accéder à ce cours. Veuillez vous connecter.