Published using Google Docs
Засоби комунікації
Updated automatically every 5 minutes

Засоби комунікації

Платформа Moodle має розвинуту систему комунікацій, яка полегшує викладачу спілкування зі своїми студентами. Це:

Форуми. В кожному курсі Moodle автоматично створюється форму новин, де нове обговорення може започаткувати тільки викладач. За замовчуванням всі студенти є підписаними на цей форум. Отже, будь-яке розміщене на ньому повідомлення автоматично розсилається на електронну пошту всім записаним на курс студентам. Тому для викладача найпростіший спосіб зробити загальне оголошення для своїх студентів – це розмістити його текст на цьому форумі.

Крім форуму новин викладач має створити в своєму курсі Стандартний форум для загального використання, де започатковувати нове обговорення мають змогу всі. Саме через ці форуми студенти можуть задавати питання викладачу. Є інші типи форумів та способи їх представлення: стандартний форум у форматі блогу, форум обговорення однієї теми, форум де кожний користувач може започаткувати єдину тему, а також форум запитання-відповідь, де запитує викладач, а відповідають студенти, причому, щоб побачити відповіді інших, кожний студент спочатку має надати свою власну відповідь.

Необхідно заохочувати студентів задавати викладачу питання саме через форум, щоб з відповіддю викладача мали змогу ознайомитися і скористатися й інші студенти.

У налаштуваннях форуму треба правильно обрати Режим роботи з групами:

Без груп - означає спільний форум для всіх студентв, що вивчають цей курс.

Групи окремі - означає, що студенти бачитимуться на форумі лише зі своїми одногрупниками.

Групи доступні - означає, що, обравши на форумі групу, студент зможе бачити обговорення інших груп, але нове обговорення зможе започаткувати лише у своїй групі.

Для зміни режиму роботи з групами можна клацнути по іконці справа від назви форуму:

 

Чат використовується для колективного спілкування в режимі онлайн шляхом обміну текстовими повідомленнями.  можна використовувати чат Moodle. Про час проведення чату студентів треба повідомити заздалегідь.

Власна система обміну повідомленнями дає змогу кожному зареєстрованому на сайті Moodle користувачу надіслати текстове повідомлення іншому користувачеві. Скрізь, де на сайті відображаються прізвища користувачів, можна клацнути по будь-якому із них, в результаті вам відкриються відомості про цього користувача і серед них буде і кнопка Надіслати повідомлення. Якщо одержувач повідомлення в цей момент працює з сайтом, він почує звуковий сигнал і зможе зразу відкрити вікно обміну повідомленнями. Іншим адресатам копія цього повідомлення через 15 хвилин буде автоматично надіслана на електронну пошту.

Відкрившии систему обміну повідомленнями, ви маєте змогу за прізвищем розшукати в ній будь-якого зареєстрованого на сайті користувача і надіслати йому листа, навіть якщо ви не знаєте адреси його електронної пошти.

Сервіси безкоштовних відеоконференцій. Якщо в підключеному до Інтернету комп'ютері є веб-камера і мікрофон, то ви можете спілкуватися будь з ким в режимі відеоконференції. Для цього не потрібно встановлювати на комп’ютер жодних програм, не треба ніде реєструватися, вводити лонін, пароль тощо. Достатньо просто зайти на сайт https://whereby.com/ і створити там кімнату для спілкування, назва якої пропонується системою і вказується після адреси сайту, наприклад, wherby.com/vasha-kimnata. Можна залишити пропоновану назву або ввести свою, аби тільки вона вже не була зайнятою кимось іншим. Адресу кімнати можна повідомити студентам будь-яким способом: через електронну пошту, SMS тощо. Є можливість розсилання безкоштовних SMS безпосередньо з сайту appear.in. Але краще створити у курсі Moodle ресурс типу URL, що містить посилання на адресу кімнати. Клацнувши по ньому, студенти зможуть заходити в кімнату, де спілкуватися між собою за допомогою голосу і відео. Одночасно в одній кімнаті можуть перебувати не більше восьми осіб.

Щоб не створювати щоразу іншу адресу кімнати для спілкування, а постійно закріпити її за собою та стати її адміністратором, викладачу треба зареєструватися у сервісі. Адміністратор має можливість задати фонове зображення кімнати, контролювати доступ до неї та при потребі видаляти небажаних відвідувачів.

Сервіс працює лише у браузерах Chrome, Firefox i Opera, але найбільше можливостей надає Chrome. Для нього є спеціальний плагін, що дає можливість трансляції відео не тільки з веб-камери, а й з екрану користувача. Отже, викладач може читати лекцію, демонструючи студентам презентацію чи будь-яку іншу інформацію на екрані свого комп'ютера. Детальніші інструкції для використання можна прочитати тут.

Перевагою цього сервісу є те, що в ньому студентам можна взагалі не реєструватися, однак безкоштовно в кімнаті можуть знаходитися максимум 4 особи.

За допомогою сервісу https://proficonf.com/ru/ безкоштовно можуть спілкуватися до 25 осіб, однак усім їм треба зареєструватися у кімнаті, вказавши прізвище, ім’я та електронну пошту. Цей сервіс також дозволяє викладачу демонструвати екран свого комп’ютера студентам, супроводжуючи своє заняття презентацією тощо.

Для спілкування з передачею звуку та відео з  веб-камери та екрану комп'ютера можна також використовувати застосунок Skype для бізнесу, що входить до складу Office 365. Він зручніший за звичайний Skype тим, що в ньому вже присутні облікові записи усіх зареєстрованих в університетському Office 365.