Державному (конституційному) праву зарубіжних країн належить важливе місце у системі підготовки майбутніх юристів. Таке значення цієї навчальної дисципліни обумовлюється особливою значущістю суспільних відносин, які регулюються конституційним правом, тобто відносин, що склалися в політичній, економічній, соціальній та інших сферах життя суспільства.
Сучасне державне (конституційне) право зарубіжних країн виникло та розвивається насамперед під впливом ліберальних концепцій, які висувають на перший план природні права людини. То ж саме з цих позицій у більшості країн світу нині визначаються фундаментальні засади державного і суспільного ладу, а також структура, порядок діяльності, повноваження органів держави і правовий статус особи.
Особливістю конституційно-правових інститутів є те, що основні їх положення конкретизуються в нормах інших галузей права — адміністративного, цивільного, трудового тощо. Тому "державне (конституційне) право зарубіжних країн" тісно пов'язане з такими навчальними дисциплінами, як "Теорія держави і права", "Історія держави і права зарубіжних країн", "Міжнародне право", а також галузевими юридичними дисциплінами.
- Викладач: Губська Оксана Петрівна