неділя, 30 червень 2024, 00:11
Сайт: Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна"
Курс: Економічна теорія (макро- та мікроекономіка )_Дивинська Ю.А._zh (Економічна теорія (макро- та мікроекономіка)_Дивинська Ю.А._zh)
Глосарій: Глосарій
М

Макроекономіка

вивчає закономірності функціонування господарства в цілому, тобто на рівні національної економіки.

Мегаекономіка

вивчає закономірності функціонування і розвитку світової економіки в цілому, тобто на глобальнопланетарному рівні.

Мезоекономіка

вивчає окремі галузі й підсистеми національної економіки (агропромисловий комплекс, військовопромисловий комплекс, торговельнопромисловий комплекс, територіальноекономічні комплекси, вільні економічні зони таін.).


Метод економічної теорії

це сукупність прийомів, засобів і принципів, за допомогою яких досліджуються категорії і закони функціонування та розвитку економічних систем.


Мікроекономіка

аналізує окремі економічні одиниці та оперує поняттями іншого рівня абстракції, такими як галузь, фірма, домогосподарство, використовуючи такі поняття, як виробництво і ціна конкретного товару, чисельність робітників на окремому підприємстві (фірмі), видатки однієї фірми чи сім'ї, попит і пропозиція на окремий товар тощо.


Н

Нормативна економічна теорія

з'ясовує об'єктивні процеси, дає їм оцінку, робить висновки та розробляє рекомендації щодо вдосконалення економічної системи, переходу її на вищий ступінь розвитку.


О

Основи економічної теорії (політекономія)

це фундаментальна, методологічна частина економічної науки, яка розкриває сутність економічних категорій, законів та закономірностей функціонування і розвитку економічних систем у різні історичні епохи.

Основне виробництво

це галузі матеріального виробництва, де безпосередньо виготовляються предмети споживання і засоби виробництва.

П

Позитивна економічна теорія

ставить за мету всебічне пізнання економічних процесів та явищ, розкриває їхні взаємозв'язки та взаємозалежність, які зумовлюються реальною дійсністю.


Політична економія

був уперше застосований французьким меркантилістом Антуаном Монкретьеном у праці "Трактат політичної економії", написаній у 1615 р. З грецької "політикос" перекладається як державний, суспільний. Отже, цей термін у поєднанні з терміном "економія" означає науку про ведення господарства в державі" суспільстві.