Київ – столиця України

Київ – столиця України 

Київ – це велике сучасне місто, одне з найкрасивіших і найзеленіших міст світу.

Це прекрасне місто - столиця України. Французький письменник Оноре де Бальзак писав: “Петербург – юне місто, Москва – древнє, А Київ  - Вічне місто, це Північний Рим”.

Київ – одне з найстаріших міст нашої країни. Йому більше ніж 1500 років. Місто заснували у V столітті. В ІХ-ХІІ століттях Київ був столицею держави, яка називалась Київська Русь. В 1934 році Київ став столицею України.

Про заснування Києва розповідає найдревніший і найвідоміший літопис “Повість времєнних літ”. За народною легендою три брати  Кий, Щек, Хорив та їх сестра Либідь  заснували на цій землі місто і назвали його на честь старшого брата - Київ.

Київ завжди був центром культури, освіти і мистецтва. Тому навіть тисячу років тому тут було багато шкіл, де навчали писати, читати, рахувати. Київські грамотні люди писали книги, які зараз можна побачити в українських музеях. Школи знаходилися в церквах. Їх тоді було дуже багато. Наприклад, в часи Ярослава Мудрого, найвідомішого і найосвіченішого правителя Київської Русі, було більш ніж 400 церков. 

Зараз населення міста – більш ніж 4 млн. чоловік. Київ займає велику площу і зручне географічне положення. Місто розташоване на березі річки Дніпро. Дніпро – це найбільша річка в Україні. Річка з’єднує південну частину міста з північною.

Київ – це політичний центр України. Тут працює уряд України, Верховна Рада, Президент країни – Віктор Ющенко. Наша столиця – це науковий центр України. В Києві  працюють Академія наук, наукові інститути, лабораторії. В усьому світі знають імена відомих вчених України. Зараз у Києві 269 науково-дослідних інститутів, 17 найвідоміших університетів та академій, 439 середніх шкіл.

Українські вчені беруть участь у міжнародних наукових конгресах і конференціях.

Найбільший університет – це університет імені Тараса Шевченка. КДУ заснували у 1834 році. На його факультетах навчаються більш ніж 20 тисяч студентів. В університеті є багато наукових лабораторій, навчальних аудиторій, велика бібліотека. В бібліотеці університету можна взяти книги на  різних мовах світу.

У 1960 році у Київському університеті відкрили перший підготовчий факультет для іноземних студентів. Зараз в КДУ, а також в багатьох університетах, академіях Києва навчаються студенти з усіх континентів земної кулі. 

Київ – культурний центр країни. Тут багато театрів, де можна подивитися балети, драматичні вистави, послухати оперу. 

А ще у місті дуже багато красивих місць, куди можна піти погуляти, помилуватися природою: це парки, сквери, берег Дніпра, пішохідні мости. Але найулюбленіше місце для всіх киян та гостей – це центральна вулиця, серце Києва – Хрещатик. “Хто не бачив Хрещатика – той не бачив Києва”, - говорять кияни. 

Це місто неможливо не любити, неможливо не пам’ятати. Хто хоча б раз побуває у Києві, той назавжди запам’ятає це місто і обов’язково захоче приїхати сюди ще багато разів.

В київських музеях можна познайомитися з історією міста, історією українського народу, його національною культурою. В місті багато пам’ятників, які розповідають про відомих людей: вчених, письменників, художників, композиторів, співаків.

آخر تعديل: السبت، 27 آذار 2021، 10:28